Spotify ücretsiz sürümüne ek özelliklerin gelebileceği düşünülüyor. Uygulamayı mobilden ücretsiz şekilde kullanan üyeler için yeni özellikler son derece sevindirici olacak.

Spotify Ücretsiz

Spotify Ücretsiz Kullanımda da Çok Tercih Ediliyor

Spotify’ın 71 milyon abonesi bulunuyor. 157 milyon kullanıcı da uygulamayı ücretsiz olarak kullanıyor. 24 Nisan’da düzenlenecek bir etkinlikte söz konusu yeniliklerin açıklanması bekleniyor.

Bazı kaynaklar Bloomberg’e konuştu ve ücretsiz Spotify için gelebilecek yeniliklerden bahsetti. Özellikle mobil uygulamada kullanım kolaylığı üzerine çalışmaların yapıldığı ve çok daha pratik kullanılabilecek bir mobil uygulamanın geleceği açıklandı.

Bununla birlikte oynatma listeleri üzerindeki kontrolünüz artacak. Abonelerin erişebildiği oynatma listesinde ise daha kullanışlı bir tecrübe sunulacak.

Spotify Ücretsiz

Spotify’ın Yeni Özellikleri için Kesin Tarih Ne?

Açıklama yapan kaynaklar net bir tarihten söz etmedi. Üstelik 24 Nisan tarihinden de bahsetmiyorlar ancak yeni bir duyuru yapılacağı ve bunun iki hafta içinde gerçekleşeceği bilgisini verdiler.

Yeni ücretsiz erişim özellikleri için bir etkinlikte duyuru oldukça olası görülüyor. Bu nedenle söz konusu iki haftalık zaman diliminde bulunan 24 Nisan tarihi, hala özelliklerin açıklanabileceği tarihler arasında en akla yatkını.

Özellikler Neden Ücretsiz Kullanıcılar için?

Aslında şirket yeni yayınlanan şarkılara erişimin yavaşlatılması gibi unsurlarla, ücretsiz kullanıcıları abone olmaya yönlendirmeyi planlıyordu.

Ancak bu tür atılımlar potansiyel müşteri sayısını azaltacağı için böyle bir strateji uygulamaktan vazgeçildi.

Ücretsiz uygulamalardaki bu tarz yeni çalışmalar, uygulamanın abone sayısına da olumlu olarak yansıyor ve üye sayısı da doğru orantılı şekilde artıyor. Spotify bunu çok iyi bildiği için ücretsiz kullanıcılar için yatırım yapmaktan kaçınmıyor.

Söz konusu sızıntı doğru bilgileri aktardıysa, Spotify kullanıcılarını memnun edecek bu atılımla abone sayısını kısa sürede artıracak gibi görünüyor. Çok sevilen uygulamanın önümüzdeki günlerde ne tür güncellemelerle kullanıcı karşısına çıkacağı merakla bekleniyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.