Yapımcılığını FoxNet Games’in yaptığı Strike Force bir Marvel sinematik evreni oyunu. Strike Force, aksiyon oyunları kategorisinde. Apple App Store’da 4.6 ve Google Play Store’da ise 4.3 puana sahip. Oyun 10 milyon indirmeyi geçmiş durumda, Marvel fanatiklerinin sayısını düşünecek olursak az ama oyun kategorisine göre çok sağlam bir dereceyi yakalamış durumda.

Selam Yine Marvel Yine Ben

Okurlarım ne kadar büyük bir Marvel fanatiği olduğumu zaten bilirler. Yeniden bir Marvel sinematik evreni oyunu ile karşınızdayım.

Bugünkü oyunumuz Strike Force, daha önce yazdığım Age of Magic oyununa çok benziyor. Hem oynanış stili hem de oyun içi sefer haritaları açısından. Oyunda bir çok Marvel kahramanı bulunuyor evet ama daha önce yazdığım Marvel oyunları kadar değil. Bu açıdan oyun her ne kadar biraz sıkıcı bir hal alsa da eğer ki benim gibi en sevdiğiniz karakterler bulunuyorsa tadından yenmeyecek bir oyun.

Özellikle karakterlerin Marvel evrenine göre kostüm ve yüz benzerliklerine bakacak olursak, kalite gerçekten çok iyi. Daha önce bahsettiğim gibi yine değineceğim, Wolverine’in özel sarı kostümünü özlemişim.

Strike Force

Strike Force – Seferler Üzeri Kahraman Parçacıkları

Strike Force oyuna başlar başlamaz zaten size başlangıç olarak bir kaç kahraman veriyor. Bana Spider-Man, Luke Cage ve Shield Sıhhiyecisi karakterlerini otomatik olarak verdi. Her kullanıcıya farklı karakterler mi geliyor yoksa her oyuncu aynı bedava karakterlerimi kazanıyor tam bilmiyorum. Spider-Man epey tatmin etti aslında beni ama Luke Cage yerine oradan bir Daredevil, Wolverine falan gelse çok tatlı olurdu. Siz benim gibi olmayın oyun hiç karakter vermeyebilirdi. Aç gözlülük kötü bir şey.

Strike Force’da seferlerde ilerledikçe kahraman parçacıkları ile kahramanları kazanabiliyorsunuz. Seferler üzerinde ilerledikçe, seferlerin bazı noktalarında, başarılı yani 3 yıldızlı bitirdiğiniz her nokta size bazı ödüller kazandırıyor. Oyun içi altın, şampiyon parçacıkları kazanabileceğiniz kapsüller elde edebiliyorsunuz.

Sefer üzerinde nadir noktalarda kahraman parçacıkları bulunuyor. O noktayı başarıyla tamamlarsanız -tabi şansınıza da bağlı olarak- parçacıkları topluyorsunuz. Kahramanları kazanmak istiyorsanız gereken tüm parçacıkları toplamanız gerekiyor. Parçacıklar, belli bir sayıya ulaştıktan sonra kahraman artık sizindir. Ama şimdiden söyleyeyim, gerçekten hiç kolay değil. Oyuna önemli bir zaman ayırmanız gerekiyor.

Taburdaki Kahramanların Gelişimi Çok Önemli

Kahraman parçacıklarını toplamak için kahraman seferi bulunuyor, kötü adamlar ise başka bir sefer. İsterseniz kahraman isterseniz kötü adam seferlerinde ilerleyin. Fakat karakterlerini bir yerden sonra geliştirmeniz gerekiyor yoksa ilerleme kaydedemiyorsunuz. Kahramanlarınızın güçleri bir yerden sonra çok yetersiz kalıyor. Seferlerden elde ettiğiniz altınlar ve kahraman gelişimi için kazandığınız ekipmanları karakterlerinize işledikçe güçleniyorlar.

Karakterleri seviye atlatmak istediğinizde size lazım olan şeyler hem altın hem de parçacık. Ama en önemli nokta oyunu oynama ve seferleri bitirmenizle beraber Strike Force hesabınızın seviyesinin yükselmesi. Ne kadar yüksek seviye iseniz listenizde bulunan tüm kahramanların seviyesini de o kadar yükseltebiliyorsunuz. Altınlar karakterin seviyesini, zaten sizde bulunan karakterin, karakter parçacıkları ise kahramanın yıldızlarını artırıyor. O yüzden az önce de dediğim gibi oyuna gerçekten zaman ayırmanız gerekiyor. Kahraman elde etmek de geliştirmek de hiç kolay değil. Ama Wolverine’i almak için çok uğraştım. Sonunda da başardım. Logan artık benimsin.

Akınlar ile Diğer Oyuncuları Alt Et

Strike Force, sizi oyun içinde sadece bir kaç harita ile baş başa bırakmıyor. Kahraman ve Kötü Adam seferleri dışında bir çok harita bulunuyor. Özellikle Arena ve Akın seferleri çok güzel. Kurmuş olduğunuz takımları, çevrimiçi oyuncular ile karşılaştırıyorsunuz. Güç testi yapıyorsunuz. Alabileceğiniz ödüller de cabası tabi. Bu seferlerde ilerledikçe kahraman parçacığı alabileceğiniz kapsüller kazanıyorsunuz. O yüzden bu haritalara ehemmiyet göstermekte fayda var çünkü ödülleri çok daha rahat kahraman parçacığı kazanmanızı sağlıyor.

Strike Force

Strike Force Oynarken Etkinlikleri Unutmayın

Günlük olarak tamamladığınızda kıymetli ödüller kazanabileceğiniz bir günlük amaçlar listesi var. Bunları tamamladıkça, her gün belirlenmiş bir kahramanın parçacıklarını topluyorsunuz. Hem oyun içi enerji kazanabiliyor hem de kahraman elde edebiliyorsunuz.

Etkinlikler ise kahraman ekibiniz ile katılabileceğiniz başka bir sefer. Aynı şekilde etkinliklerde ilerledikçe ve tamamladıkça ödüller kazanıyorsunuz. Karakter parçacıkları, oyun içi altın ve kapsüller. Tecrübe ettiğim kadarıyla en fazla karakter parçacığı elde edilen seferlerse kesinlikle etkinlikler ve arenalar. Bu oyun gerçekten emek istiyor arkadaşlar, favori kahramanınızı elde etmek istiyorsanız, vize veya final sınavlarınız geldi ise vay halinize.

Strike Force

Son olarak belirtmek isterim ki, kahramanların kazanılması gerçekten zor. Bazılarını seferlerden bazılarını günlük amaçları tamamlayınca bazılarını etkinliklerden kazanabiliyorsunuz. Ama mesela Galaksinin Koruyucuları ekibinden birini elde etmek çok zor. Oyun bazı noktalarda fazla ama çok fazla emeğe karşılık karakter veriyor. 3 haftayı geçen bir süredir oynuyorum ama halen dahi Star-Lord’u alabilmiş değilim.

Strike Force

Son zamanlarda özellikle vize döneminde çok sardığım ve eğlenerek oynadığım bu oyunun sitesini ziyaret edebilir daha fazla bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de Strike Force’u indirebilirsiniz.

‎MARVEL Strike Force: Squad RPG
‎MARVEL Strike Force: Squad RPG
MARVEL Strike Force: Squad RPG
MARVEL Strike Force: Squad RPG
Developer: Scopely
Price: Free