Twitter Android uygulamasının tasarımını değiştirme kararı aldı. Uygulamanın Android ayağında değişime hazırlanan Twitter, BETA sürümünde yeni bir tasarım deniyor.

Twitter Android

Twitter Android için Değişime Hazırlanıyor

Twitter’ın test aşamasındaki yeni tasarımı yayınlanacak olursa, Android kullanıcıları için de daha elverişli bir hale gelecek.

Geçtiğimiz yıl popüler uygulama Android için materyal tasarımı benimsemişti. Yeni tasarımda ise kontrol butonlarının akıllı cihazların alt kısmında yer alacağı bir tasarım deneniyor. Bu değişimin ana nedeni olarak akıllı telefonların daha uzun ve daha büyük bir hale gelmesi gösteriliyor.

Eski tasarımdaki kontrol butonlarının yukarıda olması, büyük ebatlardaki telefonların kullanımında zorluklara neden oluyordu. Bu tasarım ile Twitter, meydana gelen kullanım güçlüklerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Twitter Android

iOS Tasarımına Benzeyecek

Twitter’ın iOS uygulamasında kontrol butonları alt kısımda yer alıyor. Yeni tasarım ile Android telefonların kullanacağı tasarım, iOS tasarımına benzerlik göstermiş olacak.

Test süreci devam eden yeni tasarımın kontrol butonlarının ev, arama, bildirimler ve mesajlar olarak sıralanacağı bildiriliyor.

Ancak bazı Reddit kullanıcılarının yeni tasarımla ilgili eleştirilerinin bulunduğunu da belirtelim. Yeni tasarımın kontrol butonları arasında ekranı kaydırarak gezinmek mümkün olmayacak. Bu da butonlar arasında kolayca gezinme davranışını ortadan kaldıracak. Butonlar arası gezinme için her bir butona tek tek tıklamanız gerekecek.

Yeni tasarım eleştirileri de beraberinde getirdi ancak pek çok kullanıcı uygulamanın daha kullanılabilir olacağını düşünüyor. Yeni tasarımın ne zaman kullanıma sunulacağına dair de bilgi verelim. Yapılan açıklamaya göre, iOS  benzeri tasarım ile Android kullanıcılarını sevindirecek olan Twitter, Mayıs ayında bu güncellemeyi tam sürüme eklemeye hazırlanıyor.

Özetleyecek olursak yeni tasarım bu ay içinde Android kullanıcılarının beğenisine sunulmuş olacak. Bakalım Android kullanıcıları bu yeni tasarımı beğenecek mi?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.