Vine 2 yayına alınması beklenirken süresiz olarak ertelenerek gündeme geldi. Bir zamanların popüler sosyal medya platformu Vine, geri dönmeyecek. Açıklama, Vine’ın Kurucusu Dom Hofmann’dan geldi. Hofmann’ın açıklamaları, beklenen geri dönüşün pek de mümkün görünmediğinin sinyallerini verdi.

Vine 2 Neden Ertelendi

Vine, kuruluşunun ardından Twitter tarafından satın alınmıştı. Ancak Ocak 2017 yılında kapatılmasına karar verilmişti. Ücretsiz video barındırma uygulaması olarak karşımıza çıkan ve son derece de popüler olan uygulama, pek çok Youtuber’ın da doğduğu mecra olarak biliniyordu.

Geçtiğimiz aylarda geri döneceği duyurulan platformla ilgili beklenmeyen bir gelişme yaşandı. 6 saniyelik videoların yayınlanacağı uygulamanın dönüşü neden ertelendi.

Vine 2

Sebep Finansal Problemler

Konuyla ilgili açıklama Kurucu Dom Hofmann’dan geldi. Hofmann: “Hepimiz bunun için çok heyecanlandık. Hayal kırıklığı yaşıyorum, çok ama çok üzgünüm. Vine 2 (V2) projesini belirsiz bir süre için ertelemek zorundayız. Görünüşe bakılırsa kendi kendini finanse etmesini planladığımız Vine 2 artık geçerli bir proje gibi görünmüyor” açıklamasında bulundu.

Bu açıklama da fenomen uygulamanın geri döneceği umutlarını da tamamen bitirmiş oldu.

İddiaya göre uygulamanın birkaç aylık tahmini maliyeti, kişisel olarak finanse edebilmenin ötesine geçti. Ayrıca uygulama yasal engellere de takıldı.

Yasal engellerin ardında uygulamayı satın alan Twitter’ın bulunduğu düşünülüyor. Bu konular da fenomen uygulamanın geri dönüşünü ertelemesine yol açıyor.

Vine 2 Hayal Oldu

Birinci ağızdan yapılan bu açıklama, popüler uygulamanın sevenlerini oldukça üzdü. 6 saniyelik videoların yayınlanacağı platform şimdilik ertelenmiş oldu.

Peki uygulamanın daha sonraki süreçlerde yeniden gündeme gelmesi mümkün olabilir mi? Bu durum elbette şimdilik gizemini koruyor. Üzerinde çalışılan proje belki başka bir isimle yeniden gündeme gelebilir veya bir süre sonra finansal destek bulabilir. Ancak şimdilik uygulamanın dönme hayali finansal ve yasal sorunlara takılmış gibi görünüyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.