Sosyal medya çağında yaşıyoruz, herkesin akıllı telefonu ve dolayısıyla sosyal medya hesapları var ve neredeyse her gün içerik paylaşıyoruz. Bazen fotoğraf, bazen de video paylaşıyoruz ve video düzenlemek bazen işkence olabiliyor. Videoshop uygulamasıyla daha kolaymış dediler, sizler için inceledik 🙂

Piyasada çeşit çeşit video uygulaması var elbet. Bu uygulamaları birbirinden ayıran özellikler var. Bazı video uygulamalarını indirmek bile paralıyken bazılarını tamamen kullanmak ücretsiz. Videoshop uygulaması bu ikisinin arasında. Uygulamayı indirmek ve özelliklerin 80%’ini kullanmak ücretsiz lakin bazı özellikler uygulama içerisinde satın alma gerektiriyor. Bunu en başından belirtelim.

videoshop

Videoshop Uygulamasının Özellikleri

Her düzenleme uygulamasında olan temel özellikler var tabii ki ama yine de sıralayacağım.

Uygulamaya girdiğinizde “Record New” ve “Import Clip” olarak iki seçenek çıkıyor karşınıza. “Record New” derseniz sizi kameraya aktarıyor. iPhone’ların kamera arayüzüne çok benzeyen bir arayüzle karşılaşıyorsunuz.

TM-LPS, STOP-MO, Video, Photo modları var. TM-LPS, hızlı videolar çekmenizi sağlarken; STOP-MO videoyu kaydetmenize gerek kalmadan, sadece elinizi kayıt tuşundan çekerek video kaydını durdurmanızı ve devam etmenize olanak sağlıyor. Izgara, 1:1 ve 3:4 ekran boyutu özellikleriyle “Record New”  kısmı bu kadar.

“Import Clip” dediğinizde cihazınızdaki videolar karşınıza çıkıyor ve düzenlemek istediğiniz videoyu seçerek düzenleme kısmına geçiyorsunuz.

Düzenleme kısmında yazı yazma, kendi sesinizi kaydetme, videonun ses yüksekliğini düzenleme, kesme, müzik ekleme, hız, videolar arasına eklenecek geçişler, videonun yönünü ters veya düz yapma, boyutu, videonun yatay veya dikey olması, kopyalama, geri akış, görüntü ayarları, bölgesel bulanıklık ve ayrıntılı video ayarları mevcut.

Yazı yazma kısmında çeşit çeşit yazı fontları mevcut bu aşırı hoşuma gitti. İstediğiniz rengi ayarlayamasanız da renk skalası oldukça geniş. Aynı zamanda videonun istediğiniz saniyesine yerleştirebiliyorsunuz.

videoshop

Kendi sesinizi kaydetmek isterseniz uygulama sizden pro üyelik almanızı istiyor. Pro üyelik almak isterseniz 1 aylık 3.99$, 12 aylık 23.99$ ve sonsuza dek olmak üzere 39.99$ verebilirsiniz.  Videoya filigran koymama, reklamları kaldırma, sesinizi kaydetme ve daha çok düzenleme; Pro üyelikle gelen özelliklerden bazıları.

Uygulama bizlere bu özellikleri ve yüksek kaliteli video düzenleme ve çekme fırsatı sunuyor. Dilerseniz fotoğrafları birleştirerek bir de fotoğraf slaytı oluşturabiliyorsunuz da.

“Next” dedikten sonra videoya filtreler ekleyebiliyorsunuz. Dilerseniz “Themes” kısmından giriş animasyonları ekleyebiliyorsunuz. Son olarak başlık, video sahibi, mekan ve zaman bilgilerini ekleyebiliyorsunuz.

Aynı zamanda düzenlediğiniz videoları “Share” kısmından istediğiniz platformda düşük, orta ve yüksek kalite de yayınlayabiliyorsunuz.

Sizler de Videoshop’u denemek istiyorsanız sizler için aşağıya linkleri bıraktık. Google Play Store veya Apple App Store’u ya da sitesini ziyaret ederek de indirebilirsiniz.

‎Videoshop - Video Editor
‎Videoshop - Video Editor
Videoshop - Video Editör
Videoshop - Video Editör

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.