WeChat ile Boşanma Davası açmak mümkün hale geliyor. Mesajlaşma uygulaması WeChat, Çin’de boşanma davaları için de kullanılabilecek. Peki nasıl? Detaylar haberimizde…

WeChat İle Boşanma Davası

Mobil Uygulamalar Sınır Tanımıyor!

Eskiden mobil uygulama denildiğinde yalnızca bizi eğlendiren, hoşça vakit geçirmemizi sağlayan ve zaman kazandıran basit teknolojiler akıllara gelirdi. Ancak günümüzde mobil uygulamalar hayatımızın tamamen merkezinde.

İşin ilginç yanı, önemli kararları bile mobil uygulamalar üzerinden verecek hale geldik. Bu durumun en güncel örneği de evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftler için WeChat’te iki hafta önce kullanılmaya başlanan boşanma fonksiyonu oldu.

WeChat İle Boşanma Davası

WeChat ile Boşanma Davası Açmak

WeChat, Çin’in en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama, enteresan bir yeniliğe imza atarak kullanıcılarına ilginç bir hizmet sunmaya başladı. WeChat, artık boşanma davalarında da kullanılabilecek. Hizmet Guangdong eyaletinde başladı. Yakın zamanda da tüm Çin’de kullanılabilir hale gelecek.

Kulağa oldukça garip gelse de anlık mesajlaşma uygulaması WeChat boşanma davası açacak. Uygulama, henüz pilot bazda çalışıyor. İçinde Guangzhou ve de Shenzhen şehirlerinin yer aldığı Guangdong eyaleti ise pilot bölge olarak seçilmiş durumda.

Yakında Tüm Çin’de Kullanılacak

WeChat, kullanıcılarının kendi yerel boşanma sicil müdürlüklerinden randevu almalarını sağlayacak. Aslında bu özellik dışında WeChat kullanıcılarına pek çok fonksiyon sunuyor. Bunlar yine aynı eyaletteki kullanıcılar için henüz pilot uygulama aşamasında olan ehliyet, pasaport ve vergi beyannameleri süreçlerinde kolaylık sağlıyor.

Henüz sadece Guangdong vatandaşları için geçerli olan bu fonksiyonlar, yakın bir zamanda tüm Çin’de uygulanır hale gelecek. Uygulamanın kullanıcılara ne kadar fayda sağladığını da süreç gösterecek.

Peki diğer anlık mesajlaşma uygulamaları da WeChat gibi fonksiyonlarla kullanıma sunulabilir mi? WhatsApp üzerinden boşanma davası açmak oldukça değişik bir tecrübe olurdu.

Bu fonksiyonun süreçlere faydası olur mu yoksa doğasına uygun şekilde “anlık” verilecek kararlarla daha çok probleme mi yol açacak, bunu da önümüzdeki süreçte göreceğiz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.