WhatsApp grup yöneticisi artık görevinden alınabilecek.  Her geçen gün özelliklerine yenisini ekleyen WhatsApp, bu kez de Grup Yöneticilerinin sarsılmaz otoritesini bitirecek bir gelişmeye imza attı.

WhatsApp Grup Yöneticisi

WhatsApp Grup Yöneticisi Görevden Alınabilir mi?

Hemen hemen her WhatsApp kullanıcısı, yöneticisi olduğu veya davet edildiği birkaç gruba sahiptir. WhatsApp grupları çoğu zaman eğlenceli olsa da, kimi zaman tartışmaların da yaşandığı bir ortam sunar.

Bu tartışmalarda tek bir otorite vardı. O da Grup Yöneticisi olarak karşımıza çıkıyordu. WhatsApp grup yöneticisi ortada hiçbir geçerli sebep yokken sizi gruptan çıkarabilir veya ekleyebilirdi.

Bu da pek çok tartışmayı beraberinde getiriyordu. Ancak popüler uygulama son güncellemesi ile bu tartışmaları kökten çözdü. Yeni özellik ile sohbet gruplarındaki yöneticiler, diğer yöneticileri gruptan atmadan görevden alabilecek.

WhatsApp Grup Yöneticisi

Hangi Sürümde Geçerli?

Grup yöneticilerinin otoritelerini mutlak şekilde sarsacak bu özellik iOS 2.18.41 sürümünde kullanılabilirken, Android cihazlarda ise 2.18.116 sürümünde kullanılabilecek.

Daha önceki sistemde, bir yöneticinin görevden alınabilmesi için gerekli birkaç şart bulunuyordu. Bunlardan ilki, grup yöneticisinin kendi isteği ile gruptan çıkmasıydı. Bir diğer yöntem ise gruptan çıkarılması olarak karşımıza çıkıyordu.

Son güncelleme ile birlikte gelen özellik bu şartların gerekliliğini ortadan kaldırdı. WhatsApp grup yöneticileri, diğer yöneticiler tarafından görevinden alınabilecek.

Peki standart grup üyeleri grup yöneticisini görevinden alabilecek mi? Bu güncelleme ne yazık ki böyle bir özellik sunmuyor. Standart üyeler, grup yöneticilerini görevinden alamıyor. Ancak bu özelliğin de diğer güncellemelerle birlikte gelebileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Nasıl WhatsApp Grup Yöneticisi Olunur?

WhatsApp grup yöneticisi olmak için yapmanız gereken, grup oluştur sekmesini seçtikten sonra arkadaş listenizde belli başlı kişileri seçmeniz, ardından oluşturduğunuz gruba bir isim vermenizdir. Bununla birlikte gruba bir görsel ekleyebilirsiniz. Böylece pratik bir şekilde grup yöneticisi olabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.