WhatsApp, sektörel kullanım için yeni bir uygulama hazırladı. Kullanıcıların tek bir telefon numarasıyla iş görüşmelerini kişisel görüşmelerinden ayırmalarını sağlayan WhatsApp Business uygulaması, kullanıcılara birçok avantaj sunuyor.

Uygulama, şu an test sürümünde. WhatsApp tarafından bazı Android beta kullanıcılarına iletilen e-postada, WhatsApp Business ile ilgili deneyim kazanabilecekleri açıklanıyor.

Bu sistemin ne işe yaradığını merak edenler için bu yazımızda gerekli detayları açıklıyoruz. WhatsApp Business’ın normal WhatsApp uygulamasından ne farkı olduğuna değinecek, uygulamanın kullanımı hakkında temel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

WhatsApp Business Türk kullanıcılara ulaşıyor mu?

İletişim çağının en iyi ve teknolojik dönemlerinden birisini yaşadığımız günümüzde, pek çok işletmenin de görüşmelerini WhatsApp aracılığıyla yaptığını görmekteyiz. Bunu daha efektif bir şekle dönüştürmek isteyen WhatsApp’ın, geçtiğimiz aylarda yurt dışında bulunan sınırlı kullanıcıya, yeni hizmetiyle ilgili deneyim şansı tanıdığı biliniyor.

WhatsApp Business adını taşıyan bu hizmetin, Türk kullanıcılarına da ulaşmaya başladığı görülüyor ve bu sürecin ardından nasıl bir uygulamayla karşılaşılacağı ise büyük bir merak konusu haline gelmiş durumda.

Uygulamayı denemek isteyen kullanıcılara WhatsApp, test sürümüne katılmaları için bir e-posta gönderiyor. Peki bu e-postada ne yazıyor ve uygulama nasıl kullanılıyor? Size bu konudaki detayları aktarmak istiyoruz.

whatsApp Business

WhatsApp kullanıcılarına nasıl bir e-posta geliyor?

Siz de WhatsApp tarafından e-posta almışsanız ve içeriğinde test kullanıcısı olmayı onaylayacağınız bir buton bulunuyorsa, dikkatli olmanız gerekiyor. WhatsApp’ın sizi Business uygulaması ile ilgili test sürümüne davet ettiğine dair içeriğin bulunacağı ve güncellemenin aktarılacağı e-posta ile ilgili kararınızı net olarak vermeniz gerekiyor.

Uygulamanın henüz test aşamasında olacağını unutmamalı ve geri çekilebileceği ihtimalini de aklınızda bulundurmalısınız. Gönderdiği e-postada da buna vurgu yapan WhatsApp, uygulamanın bazı hataları içerebileceğine dair sizleri uyarıyor. Uygulamanın bu durumunu akılda tutmak kaydıyla, test sürümlerine göz atabilir ve böylece daha verimli bir platformda çalışmaya başlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden e-posta aracılığıyla yaptığınız görüşmeleri, anlık mesajlaşmalara dönüştürmek ve daha kısa sürede yanıtları alarak, hızla sonuca ulaşabilmek için uygulamayı hemen deneyebilirsiniz.

WhatsApp Business’in avantajları ve farkı nedir?

Şirket sahibi olan kişilerin müşterileri ile arasındaki bağı, daha pratik ve kuvvetli bir hale getirmesi planlanan bu uygulamada, anlık mesajlaşma sistemi bulunuyor. Böylelikle uygulamanın, e-posta ile haberleşmenin yerini alması bekleniyor. Bununla birlikte müşterilerin de şirket ile ilgili bazı bilgilere hemen ulaşabileceği görülüyor.

Kullanıcının hangi işletme ile görüştüğünü, tanımını, e-posta bilgilerini ve internet adresi gibi temel bilgileri öğrenebileceği bu tanıtım alanı sayesinde, tüm soru işaretlerini kısa yoldan giderebileceği anlaşılıyor.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri, hesabınızı dilediğiniz zaman aralığında açık tutma imkanı sunması. Dolayısıyla işten çıktığınız andan itibaren telefonunuzun iş nedeniyle meşgul olmasını engellemiş oluyorsunuz.

Kişisel numaranızı, Business uygulaması ile entegre edebiliyor ve mesai saati dışında gelen iletilerin kaynağını görerek isterseniz bu mesajları sessize alabiliyorsunuz.

Sunduğu bu gibi pratik çözümler nedeniyle WhatsApp Business’in, şirket sahipleri tarafından tercih edileceği ve uygulamayı, müşterileri ile diyaloglarını geliştirme amaçlı olarak kullanmak isteyecekleri tahmin ediliyor.

whatsapp business örnek ekran

Henüz test aşamasında olan uygulamanın test sürümünde, “Uzakta” görünebilmeyi aktif hale getiren bir bölüm ve “Şundan, Şuna” gibi kısımlar bulunuyor. Müşterilerin veya şirket sahiplerinin yazışmalara cevap verip vermeyeceğine dair müsaitlik durumunun, bu özellikler sayesinde belirtildiği görülüyor.

Uygulamaya yeni özelliklerin eklenip eklenmeyeceği merakla bekleniyor. Uygulamanın resmi olarak yayına girmesi halinde, daha detaylı ve kesin bilgilerin aktarılması da mümkün olacak. Sizler de bu özelliklere göz atmak için deneme sürümüne katılabilir ve kararınızı buna göre verebilirsiniz.

İşinize yarayacağını ve kolaylık sağlayacağını düşünmeniz halinde, işle ilgili görüşmelerinize ve doküman paylaşımlarınıza WhatsApp Business üzerinden devam edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.