WhatsApp eski sürümlerde artık çalışmayacak. Bu da demek oluyor ki eğer cep telefonunuz eski bir işletim sistemine sahipse WhatsApp’a veda etmeniz gerekebilir.

WhatsApp Eski Sürümlerde

WhatsApp Eski Sürümlerde Artık Yok

WhatsApp, akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle mesajlaşma davranışını ortadan kaldıran ve yeni bir deneyim olarak kullanıcının olmazsa olmazı haline gelen bu uygulamaya veda edecek olmak kullanıcıları biraz üzebilir.

Ancak zaman hızla ilerliyor ve bazı sürümler için yolun sonuna gelindi bile. Buna bir de WhatsApp’ın eski işletim sistemlerine sahip cihazları desteklemeyecek olması eklendi. Bu destek belirli bir süreç içinde kesilecek. Desteğin kesilmesi, 20 milyona yakın akıllı cihazı doğrudan etkileyecek.

WhatsApp Eski Sürümlerde

Hangi Sürümlerde Çalışmayacak?

Merak edilen soru ise WhatsApp’ın hangi cihazlarda çalışmayacağı olarak karşımıza çıkıyor. Listelemek gerekirse bu cihazlar:

  • Android’in 2.3.3 sürümü ve önceki sürümleri,
  • iPhone iOS 6
  • Windows Phone 8.0 sürümü ve önceki sürümleri,
  • BlackBerry OS ve bununla birlikte BlackBerry 10
  • Nokia Symbian S60

Eğer cihazınız bu sürümlerden birine sahipse ya acil şekilde güncelleme yapmanız ya da WhatsApp’a veda etmeniz gerekecek.

Daha sonraki süreçte de WhatsApp bazı sürümlere olan desteğini kesmeye devam edecek. Örneğin Nokia S40 işletim sistemine sahip bir akıllı cihaz kullanıyorsanız, Aralık ayında WhatsApp’a veda etmeniz gerekecek.

Bununla birlikte 2020 yılının Şubat ayında da bazı sürümlere verilen destek kesilecek. Bu sürümler Android 2.3.7 sürümü ve öncesi ile iOS 7 sürümü ve öncesi olarak karşımıza çıkıyor.

Elbette WhatsApp’ın desteğini kestiği sürümler daha sonra da devam edecektir. Ancak şirket, henüz o kadar uzun vadeli bir planlamayı kullanıcı bilgisine sunmadı. Eğer cihazınız bu sürümlerden birine sahipse ve güncelleme yapmanız mümkünse vakit kaybetmeden güncellemenizi öneririz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.