WhatsApp Hikayeler kullanıcı tarafından çok sevildi. Aslında özellik Snapchat Hikayelerden esinlenerek 2017 yılında hayata geçirilmiş bir özellikti. Ancak şu duruma bakıldığında WhatsApp’ın rakiplerine göre daha çok tercih edildiği görülüyor.

WhatsApp Hikayeler

WhatsApp Hikayeler Neden Çok Sevildi?

WhatsApp’ın Hikayeler özelliği son derece yüksek bir kullanıcı sayısına ulaştı. Çünkü kullanıcılar bu özelliği çok sevdi. Hikayeleri kullanan kullanıcı sayısı 450 milyona ulaştı.

Bu büyük rakam son derece dikkat çeken bir başarı olarak değerlendirildi. Popüler uygulamanın kullanıcı tabanı 1.5 milyar seviyesinde. Bu rakamı gördüğümüzde WhatsApp’ın Snapchat ve Instagram gibi popüler uygulamaları ezici bir şekilde geçtiği görülüyor.

Rapor Statista tarafından açıklandı. Yapılan açıklamada uygulamanın Facebook Messenger aylık aktif kullanıcı sayısını bile geçtiği belirtiliyor.

Peki Snapchat’te son durum ne? 2018 yılının birinci çeyreğinde şirket yüzde 2.13 gibi küçük bir payda ile büyüme gerçekleştirdi. Uygulamanın günlük aktif kullanıcı sayısı 4 milyon civarı bir yükseliş ile 191 milyona ulaştı.

Snapchat’in kaybı ise 360 milyon dolardan 385 milyon dolara yükseldi. 2017 senesinde ise Instagram’ın Hikayeler özelliğinin günlük kullanıcı sayısı 300 milyona ulaştı.

WhatsApp Fark Yarattı

WhatsApp’ın hedefi daha büyük. Çatısı altında olduğu Facebook’u bile geride bırakmak için havayolu, banka ve mobil operatör markalarının dikkatini çekmeyi hedefliyor.

WhatsApp’ın bu başarası aslında tesadüf değil. Kullanıcılar artık mesajlaşmak yerine WhatsApp üzerinden haberleşmeyi tercih ediyor. Bunun dışında görüntülü konuşmadan dosya aktarımına kadar her türlü önemli aktivite uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Tüm bu özelliklere bir de sosyal medyada tercih edilen özellikler eklenince WhatsApp iyice popüler hale geldi. Bu özelliklerin en başında WhatsApp Hikayeler geliyor. Bu özellik ile kullanıcılar paylaşım yapabiliyor ve bu paylaşımlar da telefon rehberlerinde kayıtlı bulunan arkadaşları tarafından görülebiliyor. Bu nedenle de WhatsApp kullanan herkes diğer sosyal medya platformlarını kullanmasa bile sosyal platformlarda aktif olmanın keyfini çıkarıyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.