WhatsApp iOS uygulaması yenilenerek, kullanıcıları için çok daha kullanışlı hale geldi. Yeni güncelleme ile daha eksikleri tamamlamayı hedefleyen uygulamada neler değişti, birlikte inceleyelim.

WhatsApp iOS Uygulaması

WhatsApp iOS Uygulaması Güncellendi

Kullanıcılar, daha önce uygulamadan gönderilen Youtube Videolarını, resim içinde resim (PIP) özelliği ile uygulamadan çıkmadan izleyebiliyordu. Bu özellik kullanıcılar tarafından da çok sevilmişti. Şirket, uygulamayı geliştirme kararı aldı ve böylece özellik daha fazla uygulamaya destek vermeye başladı.

WhatsApp’ın çok sevilen ve YouTube için kullanılan özelliği son güncelleme ile hem Facebook hem de Instagram için geçerli hale geldi. Artık uygulamadan çıkmadan yalnızca YouTube videolarını değil Facebook ve Instagram videolarını da izleyebileceksiniz.

WhatsApp iOS Uygulaması

Yaş Sınırı Eklendi

Güncelleme, bir başka özelliği de uygulamaya ekledi. Bilindiği gibi Avrupa’da yaşayan kullanıcılara 16 yaş sınırı getirilmişti. WhatsApp son güncelleme ile bu yaş sınırını da dahil etmiş oldu. Artık Avrupa’da yaşayan kullanıcılar 16 yaşından büyük olduklarını doğruladıktan sonra uygulamayı kullanabilecekler. Bu doğrulama için uygulamaya özel bir menü eklendi.

Bir güncelleme de grup görüşmelerine geldi. Buna göre grup sohbetlerinde yer alan yöneticiler, grubun adını ve fotoğrafını değiştirebilecek kullanıcıları tek tek atayabilecek. Böylece yalnızca grup yöneticileri değil atanmış kişiler de grup adı ve fotoğrafı konusunda söz sahibi olabilecek.

WhatsApp’ın son güncellemesi ile ayrıca performans arttırıcı bazı düzenlemeler de yapıldı. Böylece uygulamanın daha iyi kullanılmasının önü açıldı.

Kolayca Video İzlenebilecek

WhatsApp son güncelleme ile uygulama üzerinden video izlenmesini daha kolay hale getirdi. Uygulamadan uygulamaya geçiş yapmadan, zaman kaybetmeden kolayca video izlenebilecek. Halihazırda YouTube videoları izlenebiliyordu. Artık Instagram ve Facebook videoları da bu kolaylığa dahil edildi.

Grup konuşmaları ile ilgili ek özellikler ve performans artıran güncellemeler ile uygulamanın iOS  tabanlı sürümü çok daha kullanışlı bir hale gelmiş oldu.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.