WhatsApp ses kaydı özelliği ile ilgili yeni bir adım attı ve fonksiyonu daha kullanıcı hale getirdi. Bu sayede artık WhatsApp üzerinden ses kaydı yapmak daha kolay olacak.

WhatsApp Ses Kaydı

WhatsApp Ses Kaydı Özelliği

WhatsApp art arda yayınladığı güncellemeler ile kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmaya çalışıyor.

Bu nedenle de her gün güncellemelerine bir yenisini daha ekliyor. Son yenilik de mevcut olan ses kaydı özelliğinin daha kullanışlı hale getirilmesi için yapıldı.

Yeni özelliklerin kullanılabilmesi için uygulamanın 2.18.171 güncellemesine sahip olması gerek. Şu an beta aşamasında olan özellikler için bir süre daha bekleyeceğiz. Ancak özelliklerin üzerinde çalışıldığını ve çok kısa sürede kullanıma sunulacağını belirtelim.

Özelliği öncelikle Android cihazlarda deneyimleyeceğiz. Ancak iOS için de çalışmaların sürdüğünü belirtelim. Peki yeni özellikler bize neler vaad ediyor, birlikte inceleyelim.

WhatsApp Ses Kaydı

Ses Kaydı Özelliği Geliştirildi

Henüz test aşamasında olan özellik daha stabil hale getirildi. Nasıl mı? Artık uygulamadayken ses kaydı almak ve hatta ses kaydını kilitlemek mümkün hale gelecek. Bu da daha uzun süreli ses kaydı yapılabilmesine olanak verecek.

WhatsApp‘ın özelliğini aktif etmek için ses kaydı simgesine basılı tutmak gerekiyor. Eski kayıt butonunun kullanışsız olduğu düşünülüyordu. Bu güncelleme ile bölüm tamamen değiştiriliyor.

Peki tek yenilik bu mu? Elbette değil. Medya görünürlüğünde de önemli bir değişime imza atılıyor. Kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmeyi amaçlayan geliştiriciler hedeflerine ulaşacak mı hep birlikte göreceğiz.

Uygulamanın son güncellemesi ile ilgili merak edilen bir diğer soru ise iOS  kullanıcıları son güncelleme ile gelen özellikler için daha ne kadar bekleyecek? Henüz yetkililerden net bir açıklama yok. Ancak şimdilik Android cihazları ilgilendiren son gelişmenin en kısa zamanda iOS  kullanıcıları için de gündeme gelmesi bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.