Yandex haritalar artık kullanıcılar tarafından düzenlenebilecek. Daha önce Rusya’da kullanıma sunulan Yandex Map Editor şimdi de Türkiye’de!

Yandex Haritalar

Yandex Haritalar Düzenlenebilecek

Yandex Map Editor ile mahallenizin haritasını bile kolayca çıkarabileceksiniz. Bu sayede de Yandex haritalarını kullanıcıları ile birlikte geliştirecek.

Günlük hayatta harita ve konum bilgisi hizmeti veren teknolojiler olmazsa olmazımız haline geldi. Bu sayede yol tarifi almak için eskiden olduğu gibi yolda gördüğümüz kişilere soru sormak zorunda değiliz.

Türkiye’de en çok tercih edilen Yandex, yeni hizmeti sayesinde harita alt yapısını daha da geliştirecek. Yandex Map Editor ile kullanıcılar istedikleri yerin haritasını çizebilecek ve hatta düzenleyebilecek.

Yandex kullanıcılarını bu iş için gönüllü olmaya davet ediyor. Ortak çalışma sayesinde sokaklardan kapı numaralarına kadar çok detaylı bir analiz gerçekleştirilmiş olacak. Böylece Yandex haritaları da en güncel ve doğru bilgilere sahip platform haline gelecek.

Yandex Haritalar

Kullanıcılar Yandex’i Yenileyecek

İlk olarak Rusya’da denenen bu sistem şimdi Türkiye için de aktif edildi. Böylece navigasyona da katkı sağlanmış olacak. Peki haritalara bilgi eklemek isteyenler nasıl bir yol izlemeli? Yapmanız gereken Yandex üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturmak. Ardından gönüllü kartograf oluyorsunuz. Özelliği nasıl kullanacağınız da bu Yandex’in ilgili sayfasında ayrıntılı şekilde ele alınıyor. Hemen incelemek için tıklayın.

Düzenlemeler Denetlenecek

Elbette Yandex yanlış bilgi girişlerine karşı önlem aldı. Gönüllü kartograflar yolları, caddeleri, sokakları, kaydetmek istedikleri tüm adres bilgilerini oluşturup düzenleyebilecek. Bu düzenlemeler Yandex moderasyondan geçecek. Ardından Yandex Haritalar ve Yandex Navigasyon üzerinden gösterilecek.

Eğer siz de gönüllü olarak Yandex haritaları düzenlemek isterseniz gönüllü olmak son derece kolay! Bu sayede haritanın daha kapsamlı olacağı ve rakiplerinin önüne geçebileceği de muhakkak. Bakalım gönüllü çalışmanın sonuçları nasıl olacak?

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.