YouTube ana sayfada oynat özelliği Android sürümüne eklendi. Peki bu özellik Android kullanıcılarına ne tür avantajlar sağlayacak, birlikte inceleyelim.

YouTube Ana Sayfada Oynat

YouTube Ana Sayfada Oynat Özelliği

YouTube, dünyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında başı çekiyor. Bu nedenle uygulama yeni özelliklerle daha kullanışlı hale getiriliyor.

Her geçen gün kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak adına gelişen YouTube, Android sürümüne getirdiği Ana Sayfada Oynat özelliği ile kullanıcılarını sevindirdi.

Artık Youtube’un ana ekranın göz attığınız süreçte videolar sessiz bir şekilde otomatik olarak oynatılabilecek.

Ana Sayfada otomatik oynatma özelliği Ekim ayında test edilmeye başlanmıştı. YouTube Android uygulaması için yayınlanan bu özellik ile ana ekranın en üstünde yer alan video, sessiz bir şekilde oynatılacak. Böylece video hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanacak.

Özellik YouTube Web sürümünü kullananlar için yeni değil. Özelliğin nasıl işlediğini görmek için site içinde fare imlecini ana sayfadaki videolardan birinin üzerine getirin. Ön izlemesi otomatik olarak oynayacaktır. Bu özellik artık mobilde de olacak ve kullanıcıların videoları izlemeden fikir sahibi olması olanaklı hale gelecek.

YouTube Ana Sayfada Oynat

Sadece YouTube Android’de

Özellik şimdilik sadece YouTube Android uygulamasının ana ekranında uygulanabiliyor. iOS sürümüne ise kısa zaman içinde gelmesi bekleniyor.

Ana sayfadaki videoları otomatik oynatmanızı imkanlı kılan özellik bir videoyu izlerken veya videonun altında yer alan videolar veya takip edilen kanalların ana ekranlarında aktif olmayacak.

Bunun dışında eğer resim içinde resim modunu kullanıyorsanız da bu özellikten yararlanmanız mümkün değil.

Peki uygulamayı aktif hale getirmek için ne yapmalı? “Ayarlar” sekmesinden “otomatik oynat” seçeneğini seçtikten sonra “Ana Sayfada Otomatik Oynat” seçeneğini tıklarsanız özellik cihazınızda aktif hale gelecektir.

Ancak söz konusu seçenekler henüz mobil cihazınızda mevcut olmayabilir. Dünya çapında yeni yayına giren bu özellik için bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.