Continental şirketi WhatsApp ile ilgili aldığı radikal bir kararla gündeme geldi. Buna göre dev şirket popüler mesajlaşma uygulamasını yasaklama kararı aldı.

Continental Şirketi WhatsApp

Continental Şirketi WhatsApp Uygulamasını Neden Yasakladı?

WhatsApp son dönemin en popüler uygulamalarından biri. Ancak dev şirketlerden Continental, uygulama ile ilgili aldığı ilginç kararla gündemde.  Şirket 36 bin telefonda söz konusu uygulamayı yasakladı. Peki neden?

Continental Şirketi WhatsApp

Kararın Arkasında Ne Var?

Popüler mesajlaşma uygulaması her geçen gün yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkıyor. Bu nedenle de daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Ancak uygulama Facebook bünyesinde de bulunduğu için güvenlik endişelerinin kaynağında yer alan bir uygulama. Yine de modern çağın olmazsa olmazı olduğu da ortada.

Ancak uygulama bu kez yenilikleri ve güncellemeleri ile değil bir yasaklama kararı ile gündemde. Dünyanın en büyük lastik firmalarından biri olan Alman devi Continental, WhatsApp’ı kara listeye aldı.

Bu yasak kararının ardında ise 1.5 milyar kullanıcısı olduğu bilinen uygulama hakkındaki güvenlik endişeleri yer alıyor. Dev firma, 36 bin şirket telefonunda WhatsApp ve Snapchat’i yasakladı. Artık şirket telefonlarında bu uygulamalar yer almayacak.

En büyük endişe gizlilik demiştik. Şirket de tek nedeninin bu olduğunun altını çiziyor. Resmi olarak yapılan açıklamada, akıllı telefonlarda ve tabletlerle yer alan bilgilerin güvenliğinden endişe edildiği belirtildi. Bu nedenle de yasak hemen yürürlüğe girdi.

Mobil Uygulamalar Gizliliği İhlal Ediyor

Son dönemde mobil uygulamalara dair pek çok güvenlik skandalı gündeme geldi. Gerek Facebook skandalı gerekse çocukların kullandığı mobil uygulamaların verileri çaldığı skandalı çok konuşuldu.

Bu durumda hem devletlerin hem de dev şirketlerin güvenlik önlemlerini artırmasına yol açtı. Peki uygulamalar bu yasaklamalarla mücadele etmek için güvenlik önlemlerini artıracak mı? Bu sayede kullanıcıların güvenini yeniden kazanmaları ve kullanıcı kaybetmemeleri mümkün hale gelebilir.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.