Files Go uygulamasının hızı 4 kat arttı. Google’ın dosya transfer uygulaması olan Files Go, hızını artırarak kullanıcılarını memnun edecek bir atılıma imza attı.

Files Go Uygulamasının Hızı

Files Go Uygulamasının Hızı Arttı

Files Go hızını dörde katladı. Bu da artık dosya transferlerinizi çok daha hızlı gerçekleştirebileceğiniz anlamına geliyor. Uygulama bazı bağlantı kalitesi sorunlarının yanı sıra hız sorunu ile de baş ediyordu.

Hatta Files Go dosya transfer uygulaması olan Android Go ile birlikte yayınlanarak bu tür sorunların önüne geçilmek istenmişti. Bu sayede de düşük seviyeli akıllı telefonların da Google Drive’a dosya yüklemesi kolaylaştı.

Ancak bugün gelen son güncelleme daha da önemli bir başarının altını çiziyor. Uygulamaya “Paylaş” sekmesi eklendi. Üstelik arayüz tasarımı da daha sade bir hale getirildi. Bağlantı hızı da artan uygulama eskisine oranla çok daha hızlı.

Bundan sonra kullanıcılar iki akıllı telefonu uygulama üzerinden birbirine bağlamak istediklerinde bu sadece birkaç saniyelerini alacak.

Files Go Uygulamasının Hızı

Veri Transferleri Daha Hızlı

Tüm bu gelişmeler önemli bir güncellemenin de işaretini veriyor. Artık veri transferi de oldukça hızlı şekilde gerçekleştirilebilecek. Google Files Go uygulamasının 490 MB/s hızla veri transferi yapabildiğini açıkladı. Bu da eskisine oranla dört kat daha fazla hız demek!

Files Go bundan sonra en iyi bağlantı seçeneğini bulacak ve yüksek hızda dosya aktarımını başlatacak. Bunun dışında dikkat çeken bir yenilik daha söz konusu…

Files Go transfer ettiği dosyaları uçtan uca şifreleyecek. Bu da hem daha hızlı hem de daha güvenli bir dosya aktarım deneyimi anlamına geliyor. Üstelik arayüzün sadeleştirilmesi de bu deneyimi zorluk yaşamadan kolayca gerçekleştirebileceğinizi işaret ediyor.

Files Go hızının dört kata çıkması ve sunulan güvenlik önlemleri, uygulamanın kullanım oranını artıracak gibi görünüyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.