Kısa bir süre önce kullanıcılara sunulan Google Files Go ile fotoğraflara hükmetmek artık çok kolay. Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı bu proje, artık kullanıcıların elinin altında. Uygulama aldığı yeni güncelleme ile de birçok fotoğraf uygulamasından daha avantajlı hale geldi. İşte o avantajlar…

Google Files Go Son Güncelleme ile Daha Profesyonel

Google’ın özel dosya yöneticisi programı olan Files Go, sahip olduğu yeni güncelleme ile kullanıcılarına çoğu noktada zaman kazandırıyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar dosyaları rahat bir şekilde bulabilecek. Ayrıca dosyalarını harici bulut servislerine kolayca yedekleyebilecek. Verileri diğer akıllı telefonlarla da pratik bir şekilde paylaşabilecek.

Google Files Go

Otomatik Tamamlama Özelliği Geliyor

Files Go uygulamasında, Google’ın arama motorundaki “otomatik tamamlama” ve “geçmiş” gibi kullanışlı özellikler de bulunuyor.

Files Go’nun sahip olmuş olduğu güncellemesi ile uygulama Google Fotoğraflar uygulaması ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Tüm bu kullanışlı durumlara ek olarak yeni güncelleme sayesinde gelen başka bir yeni özellik ise çevrimdışı kullanım kolaylığı.

Files Go kullanıcıları, tıpkı iOS veri tabanlı akıllı telefonların sahip olduğu Airdrop uygulamasındaki gibi çevrimdışı paylaşım yapabiliyor. Bu sayede şifreli, hızlı ve ücretsiz olarak cihazlar arasında veri paylaşımı gerçekleştirilebiliyor.

Hafıza ile ilgili Güncelleme Kullanıcıları Sevindirdi

Uygulamanın yeni gelen güncellemesi ile kazandığı son özellik ise hafıza dolumu sorunu yaşayan kullanıcıların yüzünü güldürüyor. Files Go’nun yeni güncellemesi ile gelen en son özelliği otomatik yedekleme.

Google Drive, OneDrive ve Dropbox gibi bulut servislerle ortak çalışan Google Files Go, cihazın depolama alanında boş yerin azalması durumunda sahip olduğu verileri otomatik olarak ortak çalıştığı bulut servislere yedekleyerek cihazın depolama alanındaki kullanılabilir alanı artırıyor.

Yapılan araştırmalar sonucu Files Go kullanmaya başlayan kullanıcıların 1GB’dan fazla depolama alanından tasarruf ettikleri kanıtlandı.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.