Google Assistant Duplex özelliği ile dikkat çeken bir yeniliğe imza atacak. Duplex özelliğinde randevu almak ve rezervasyon konuşmalarınızı yapmak için size hizmet eden bir asistan bulunuyor. Bu asistan kolayca randevu ve rezervasyonlarınızı yapabilecek.

Google Assistant Duplex Özelliği

Google Assistant Duplex Özelliği Hakkında

Google I/O etkinliği, pek çok dikkat çekici yeniliğin de kamuoyu ile paylaşılmasına imkan verdi. Bu yeniliklerden biri de Google Asistant’ın yeni özelliği Duplex. Duplex etkinlik sürecinde tanıtıldı. Böylece ziyaretçiler sanal asistan konusunda gelinen aşamayı da görmüş oldu.

Google Assitant’ın yeniliği hakkında detaylara gelecek olursak. Yapay zeka Duplex, telefon görüşmelerinizi asistanınızın yapmasına imkan tanıyacak. Böylece randevu almak veya rezervasyon yaptırmak gibi angarya olarak nitelendirilebilecek işler asistanınız tarafından gerçekleştirilecek.

Peki bu işlemi nasıl gerçekleştireceksiniz? Yapmanız gereken son derece basit. Sizin belirlediğiniz numara Google Assistant tarafından aranacak. Mesela bir otel rezervasyonu yaptırmak istediniz. Numarayı siz belirleyeceksiniz ve Google Assistant da bu aramayı gerçekleştirecek. Ardından gerekli görüşmeyi tamamlayarak rezervasyon işlemini tamamlamış olacak.

Google Assistant Duplex Özelliği

Herkesin Bir Asistanı Olacak

Etkinlik sırasında özellik hakkında bilgi veren Google CEO’su Sundar Pichai, ayrıca Google Asistant tarafından yapılan aramalar ve gerçek kişilerle yapılan görüşmelere dair konuşmaları dinlett.

Elbette bu konuşmalar daha pratik ve zorlamayan görüşmelerdi. Ancak dikkat çeken ayrıntı şuydu. Görüşmenin karşı tarafı gerçek bir kişi ile görüşme yaptığına ikna oldu. Bu gerçekçiliğin kaynağı asistanın zaman zaman konuşmalarına mimik ve yorum eklemesi oldu.

Peki bu çarpıcı özellik kullanıcılara ne zaman sunulacak? Şimdi merak edilen tek soru bu. Google I/O etkinliği özelliğin tanıtıldığı bir etkinlik oldu ancak özelliğin ne zaman yayınlanacağına dair net bir açıklama yapılmadı. Şimdilik Duplex özelliği için bir süre daha beklememiz gerekecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.