Hepimiz elbet bir gün gerek iş, gerekse okul nedeniyle İngilizce metinler yazmak zorunda kalıyoruz. İnsanoğluyuz, yazarken hata yapabiliyoruz. Ama artık insanlardan daha akıllı sistemler var ve hatalarımızı düzeltiyorlar. Bunlardan birisi de Grammarly Keyboard.

Grammarly aslında bilgisayardan da kullanabileceğiniz inanılmaz verimli bir uygulama. Tarayıcınıza da eklebiliyorsunuz, MS Office’e de, bilgisayarınıza da. Kısacası bir metni düzenleme ihtiyacı duyabileceğiniz her yerde hizmet sunuyor bizlere.

grammarly keyboard

Grammarly Tam Olarak Ne Yapıyor?

Artık hayatımızın çok büyük bölümüne İngilizce hakim. Okuduğumuz kitaplar, dinlediğimiz müzikler, izlediğimiz filmler, kullandığımız telefonlar, bilgisayarlar… İngilizce hayatımızın bu kadar içindeyken bilmemek ve kullanmamak olmuyor.

Bazen ödev yaparken, bazen iş için bir araştırma yaparken, bazen sadece merak ettiğimiz bir şeyleri internette ararken bile İngilizce yazıp araştırıyoruz. İşte böyle zamanlarda uzun uzadıya İngilizce metinler yazmak durumunda kalıyoruz.

Hepsini geçelim, artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve sanal arkadaşlık olayı bayağı gelişmiş durumda. Artık insanlar yüz yüze tanışmıyorlar, ellerindeki uygulamalar sayesinde dünyanın her tarafından insanla tanışma fırsatları var ve öyle de yapıyorlar. Dünyanın her tarafından insanla tanışmak kolay. Zor olan kısım, anlaşabilmek.

İşte böyle zamanlarda doğru kelimeleri, doğru gramerle, doğru cümlelerde kullanmak her zaman mümkün olmayınca, Grammarly gibi uygulamaların çıkması artık zorunlu hale geldi.

grammarly keyboard

Grammarly, İngilizce bir metin hazırlarken yaptığınız hataları bulup, onları önce kırmızıyla işaretliyor ve hemen doğrusunu öneriyor. Bu şekilde kusursuz metinler yazabiliyorsunuz.

Bazen yanlış kelime kullandığınızı düşünüp, size yerine koyabileceğiniz kelimeleri de öneriyor. Dilbilgisi, noktalama yanlışları, bağlamsal anlam hataları gibi herkesin yapabileceği hataları hemen tespit edebiliyor. Uygulamayı her yerden kullanabiliyor olmak da güzel bir ayrıcalık

Grammarly Keyboard

Grammarly Keyboard ile Kusursuz Mesajlar

Grammarly Keyboard, Grammarly’nin telefon uygulaması aslında. Bütün telefon uygulamalarıyla inanılmaz şekilde entegre oluyor ve metin veya mesaj yazmak istediğinizde daha siz yazarken şıp diye düzeltiveriyor.

İndirdikten sonra oturum açmanız ve belli klavye izinlerini vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde çalışmayacaktır. Klasik klavyeniz yerine Grammarly Keyboard’ı kullanırken, sizlere tasarım özellikleri de sunuyor isterseniz koyu temalı, isterseniz açık renk temalı kullanabiliyorsunuz.

Sosyalleşmek için bile artık İngilizceyi kullandığımız bu zamanlarda imdadımıza yetişen bu uygulama sayesinde hata yapmanıza pek olanak yok. Siz de hemen Grammarly Keyboard indirin ve İngilizce yazışmalarınızda hataya yer vermeyin.

‎Grammarly: AI Writing Keyboard
‎Grammarly: AI Writing Keyboard
Grammarly-AI Writing Assistant
Grammarly-AI Writing Assistant

 

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.