Instagram emoji kısayolu ile kullanıcılarına kolaylık sağlamaya hazırlanıyor. Gelin, Instagram’ın son yeniliği ile ilgili detaylara hep birlikte bakalım…

Instagram Emoji

Instagram Emoji Kısayolu Hakkında Merak Edilenler

Facebook’un gelecek vaad eden şirketi Instagram, hız kesmeden yeniliklerine bir yenisini ekliyor. Son dönemin en popüler mobil uygulaması olan Instagram, kullanıcılarını platformda daha uzun süre tutmak için pratik çözümleri ile karşımızda.

Son zamanlarda test aşamasında olduğu duyurulan yeni özellik ise en sonunda uygulamaya eklendi. Güncelleme ve geliştirmelere hız kesmeden devam eden uygulama, en son IG Shopping ile gündeme gelmişti. Şimdi ise emoji kullanmadan duramayanları memnun edecek bir çalışma ile karşımıza çıkıyor.

Emoji Eklerken Zaman Kaybetmeyin!

Siz de emoji kullanmaya bayılanlardansanız bu özelliği çok beğeneceksiniz. Instagram’da paylaşılan herhangi bir gönderiye yorum yapmak istediğinizde yorum ekranının alt bölümünde en sık kullandığınız emojileri görebileceksiniz.

Özellik, geçtiğimiz Mayıs ayından beri test ediliyordu. Aslında hikayelere eklenen emoji ile yanıt verme özelliği, yeniliğin kısa sürede geleceğine dair bir kanıt niteliğindeydi.

Gerçekten de beklenildiği gibi oldu ve Instagram emoji kullanımını artırıp kolaylaştıracak bir özellik ile karşımıza çıktı.

Instagram Emoji

Hızlı Yorum için Emojiler

Pek çok paylaşıma emoji ile hızlı ve anlamlı cevaplar vermek artık mümkün olacak. Siz de duygularınızı emojilerle ifade edenlerdenseniz bu özelliği çok sık kullanacaksınız. Bu sayede yorumlara emoji ile cevap yazanlar, sık kullandığı emojileri kolayca seçip paylaşabilecek.

Şirket, bu özelliği Mayıs ayından beri kullanıcılara açık bir şekilde test ettiğinden, bu özellik bazıları için pek de yeni değil. Dolayısıyla eğer özelliği çoktan beri deneyimleyen az sayıdaki şanslı gruptansanız hayatınızda çok bir şeyin değişmeyeceğini söyleyebiliriz.

Ancak özelliği yeni deneyimleyen kişilerden biriyseniz sizin için hayli pratik bir özellik kullanıma sunuldu diyebiliriz. Bakalım, özelliğin tüm kullanıcılara açılmasından sonra kullanıcı tepkileri ne yönde olacak…

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.