Bir süredir yayınlanacağı konuşulan WhatsApp Business uygulaması, sonunda kullanıma açıldı. WhatsApp’ın küçük işletmelere yönelik geliştirdiği uygulamaya hangi ülkelerden erişilebiliyor? Uygulama, standart WhatsApp özelliklerinden farklı olarak ne gibi fonksiyonlar sunuyor? WhatsApp Business, ücretli mi? Gelin bu soruları cevaplamak için uygulamaya daha yakından bakalım.

WhatsApp Business uygulaması ikon

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business, temel olarak küçük işletmelerin müşterilerine daha kolay dönüş yapmalarını, kişisel ve işle ilgili mesajlarını ayırabilmelerini sağlamayı hedefleyen bir mesajlaşma uygulaması.

WhatsApp Business uygulaması, bireysel kullanıcılara sunulan mevcut özelliklerden farklı olarak, bazı yeni özellikleri içeriyor. Uygulamada işletme profili oluşturma, ek mesajlaşma araçlarını kullanabilme, mesajlaşma istatistiklerine erişebilme, hesap türünü seçebilme gibi gelişmiş fonksiyonlar bulunuyor.

WhatsApp Business uygulaması telefon

WhatsApp Business Uygulaması ile Gelişmiş Özelliklerin Keyfini Çıkarın

Uygulama ile şirketinize ait bir işletme profili oluşturabilir ve firmanıza ait temel bilgileri müşterilere pratik bir şekilde sunabilirsiniz. Şirket profilinizde, şirketinizin amacını anlatabilir, e-posta ve web sitesi adresine yer verebilirsiniz.

Uygulamanın belki de en güzel yönü, profesyonel bir müşteri yönetimi yapmanıza yardım etmesi. Bu amaçla zamandan tasarruf etmenize yarayacak akıllı mesajlaşma araçları, kullanımınıza sunuluyor.

Örneğin; müşterilerinize yönelik karşılama mesajları oluşturabiliyor, sık sorulan sorulara yönelik hızlı cevaplar yaratıp bunları önceden planlayabiliyorsunuz. Meşgul olduğunuzda müşterinin karşısına çıkmasını istediğiniz mesajları, uygulamaya ekleyebiliyorsunuz.

Mesajlarınızın ne kadarı okunuyor buna dayalı analizler yapmanız da uygulamanın bir başka artısı. Böylece hangi tür mesajların daha etkili olduğunu ölçüp ona göre mesajlarınızı ve müşteri iletişiminizi iyileştirmeniz mümkün.

WhatsApp Business üzerinde hesap türü seçme imkanı da bulunuyor. Böylece müşteriler, hesap türüne bakarak işletmeyle mesajlaştıklarını anlayabiliyorlar.

İlerleyen zamanlarda hesaptaki telefonla, işletmenin telefonunun aynı olduğunun teyit edilmesi ve bu tip işletmelerin hesaplarının “onaylı hesap” haline getirilmesi planlar arasında.

WhatsApp Business uygulaması kullanıma açıldı

WhatsApp Business Nerelerde Kullanıma Açıldı?

Bu yeni Android uygulaması, ücretsiz bir şekilde kullanıma sunuldu. Ancak Dünya genelinde kademeli bir şekilde kullanıma açıldığından henüz Türkiye’de yok.

Uygulama, şu an için Amerika, İngiltere, İtalya, Meksika ve Endonezya’da kullanıma sunulmuş durumda. İlerleyen günlerde ülkemizde de Google Play’deki yerini alması bekleniyor.

Sizce WhatsApp Business, beklediği ilgiyi görecek mi? Uygulamanın özelliklerini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Business
WhatsApp Business
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.