Çoğumuz, sağlıklı yaşam felsefesini benimseyerek, düzenli olarak spor yapıp, organik gıda ürünleri tüketmeye özen gösteriyoruz. Fakat sağlığın sadece fiziksel dünyadan ibaret olmadığını unutuyoruz ve ruh sağlığımızı hesaba katmıyoruz. Bu noktada devreye giren Smiling Mind uygulaması daha huzurlu bir yaşam sürmemize önayak oluyor.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Smiling Mind organizasyonu, farkındalığı artırarak stres seviyesini indirgeyen meditasyon tekniklerini her yaştan insanla buluşturuyor.

Organizasyon, bu doğrultuda geliştirerek aynı isimle kullanıma sunduğu uygulaması ile meditasyonun herkes tarafından kolaylıkla erişilebilir olmasını hedefliyor. Siz de gündelik hayatın stresinden uzaklaşarak zihninizi dinlendirme ihtiyacı duyuyorsanız, bu uygulamaya göz atabilirsiniz.

Smiling Mind 1

Smiling Mind Nedir?

2012 yılında Avustralya’nın Melbourne şehrinde Jane Martino ve James Tutton tarafından hayata geçirilen Smiling Mind, farkındalık ve meditasyon tekniklerini insanlara teknolojiyle ulaştırıyor.

Çok sayıda insanın hayatı boyunca en az bir kez ruhsal bir hastalıkla karşı karşıya kaldığına dair istatistiklerden yola çıkan organizasyon, hayatın zorluklarıyla baş etmede güçlü bir zihnin son derece önemli olduğunun altını çiziyor.

Uygulama, iş yerleri ve okullarda da yoğun ilgi görüyor. Ruh sağlığının genç yaşlarda şekillendiğini ve eğitim hayatının da bu süreçte büyük bir rol oynadığını göz önünde tutuyor bu organizasyon. Hem eğitimciler hem de öğrenciler için çeşitli programlar sunuyor. Aynı şekilde huzurlu ve güçlü bir zihnin, başarılı ve mutlu bir iş hayatının da öncelikli koşullarından olduğunu savunan kuruluş, iş yerlerine özel meditasyon programları da sağlıyor.

200 iş yeri, 40 bin eğitimci ve 1,5 milyon öğrenci tarafından kullanılan Smiling Mind uygulaması, toplamda 2,6 milyon kez indirildi.

Smiling Mind 2

Smiling Mind Uygulamasını Neden İndirmeli?

Her yaştan ve pozisyondan insana hitap eden Smiling Mind uygulaması, mekandan ve zamandan bağımsız kullanılabiliyor.

Uygulamanın içeriğinde bulunan meditasyon ve farkındalık egzersizleri, günün her saati her yerde pratik bir şekilde kulaklık takılarak uygulanabiliyor. Uygulama, özellikle dijital dünyayla iç içe büyüyen genç yaşta kullanıcılar tarafından talep görüyor.

Uzman psikologlar ve eğitimcilerle iş birliği sonucunda geliştirilen uygulama çeşitli yaş aralıklarına özel olarak hazırlanan meditasyon programları mevcut. 7-9, 10-12, 13-15, 16-18 yaş ve yetişkinler, sınıf, iş yeri ve spor olmak üzere kategorilere ayrılan programlar, farklı ihtiyaçlara göre düzenleniyor.

Kullanıcılara küçük yaştan itibaren sosyalleşme, önemli kararlar verme ve geleceğe dair mantıklı planlar yapabilme konularında yardımcı olabilen uygulamanın geliştiricileri, topluma sağlıklı ve mutlu bireyler kazandırma hedefiyle hareket ediyor.

Ruh sağlığına önem veren kullanıcılara hitap eden Smiling Mind uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.