Mobil teknolojiler, kullanıcıların günlük hayattaki işlerini mekandan ve zamandan bağımsız bir şekilde halledebilmelerini mümkün kılıyor. Bu durum son derece pratik olsa da bazı tehlikeleri beraberinde getiriyor. Dolayısıyla kişisel verilerin korunmasını sağlayan RememBear gibi mobil uygulamalar da kritik bir değer kazanıyor.

Bir şifre yöneticisi olan uygulama, kullanıcıların çeşitli hesap şifrelerini tek bir platformda topluyor. Sanal özel ağ (VPN) TunnelBear’ın yaratıcıları tarafından geliştirilen uygulama, mobil kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlıyor. Hem şifre unutma derdine son veren hem de dijital ortamda güvenliliği sağlayan uygulamanın öne çıkan detaylarını incelememizde bulabilirsiniz.

RememBear Uygulaması

RememBear Nasıl Çalışıyor?

Oldukça ilgi çekici bir tasarıma sahip. Kullanmaya başlamadan önce bir ana şifre belirlemeniz gerekiyor. RememBear hesabınıza giriş yapmak için kullanacağınız bu şifre, aklınızda tutmanız gereken tek şifre olabilir. Çünkü bundan sonra her platformdaki hesaplarınıza pratik bir şekilde RememBear aracılığıyla  şifresiz girebileceksiniz. Halihazırda tarayıcılara şifresiz giriş özelliği söz konusu olduğu için, daha da rahatlayacaksınız.

Mobil cihaz üzerinden girdiğiniz hesaplarınızın şifrelerini kaydedebileceğiniz RememBear, bu bilgileri güvenli bir şekilde bulut teknolojisiyle saklıyor. Söz konusu hesaplara tekrar giriş yapmak istediğiniz zaman ise şifre kısmında yer alan ayı ikonuna basarak otomatik olarak doldurabiliyorsunuz. Bu sayede her hesap için farklı bir şifreyi akılda tutma ve akabinde unutma sorunu da ortadan kalkıyor.

Bunun yanı sıra yeni bir hesap oluşturmak istediğiniz zaman da RememBear’ın şifre oluşturma özelliğinden faydalanabilirsiniz. Uygulama, uzun ve karmaşık şifreler üreterek hesaplarınızın kolay kolay çalınamayacağından emin olmanızı sağlıyor.

RememBear Uygulaması 2

Neden İndirmeli?

Basit ve hatta sevimli arayüzüyle, özellikle şifre yöneticileri konusunda temel özellikler dışında detaylara ihtiyaç duymayan ve sade bir kullanım arayan mobil kullanıcılar için son derece uygun.

Kimlik hırsızlığına karşı önlemler alarak, aynı zamanda şifrelerin yanı sıra ödeme bilgilerinizi de kaydedebiliyor. Kredi kartı bilgilerine hızlı bir erişim sunan bu uygulama sayesinde online alışverişlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayar veya tablet gibi farklı platformlarda da çalışabilen uygulama sayesinde bilgilerinize eş zamanlı olarak istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.

Bunlara ek olarak parmak izi şifreleme (Touch ID) yöntemiyle de ek bir koruma sağlayan RememBear sayesinde kişisel verilerin güvenliliğini artırmak mümkün.

RememBear Uygulaması 3

Online platformlarda daha güvenli bir şekilde gezinme fırsatı sunan RememBear uygulamasını App Store ve Google Play Store uygulama mağazalarından ya da aşağıdaki linklerden indirebilir hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

‎RememBear: Password Manager
‎RememBear: Password Manager
RememBear Password Manager
RememBear Password Manager

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.