WhatsApp sustur butonunu denemeye başladı. Özellikle grup sohbetleri nedeni ile telefonunuzun uyarı vermesinden rahatsızsanız, bu yeni özellik bir hayli işinize yarayacak.

WhatsApp Sustur

WhatsApp Sustur Düğmesi Nasıl Kullanılır?

Akıllı cihazların vazgeçilmez uygulaması WhatsApp, kullanışlı özelliklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Söz konusu özellik ile artık WhatsApp tarafından art arda gelen bildirimlerle rahatsız edilmeyeceksiniz.

Özellikle hayatımızda büyük bir yer edinen grup sohbetleri kimi zaman hiç susmayan bildirimlerle bizi canımızdan bezdirebiliyor. Bu tür durumlarda grup sohbetlerinden çıkamadığımızda ciddi rahatsızlıklar yaşayabiliyoruz.

Kimi zaman bu sorunu ortadan kaldırmak için sessize al özelliğini kullanabiliyorduk. Ancak WhatsApp rahatsızlıkları telafi edecek yeni bir özelliği test etmeye başladı bile.

WhatsApp geçtiğimiz günlerde de grup yönetim işlevi, ana ekrandan mesaj okundu bildirimi gönderme gibi yepyeni ve kullanışlı özelliklerini duyurmuştu. Bu ihtiyaçların en önemli özelliği günlük kullanımda oldukça işe yarıyor olmaları. Peki sustur özelliği nasıl kullanılacak ve ne tür faydalar getirecek, birlikte göz atalım.

WhatsApp Sustur

51 Mesaj Kuralı

WABetaInfo’nun paylaştığı habere göre WhatsApp beta 2.18.216 sürümünde yer alan yeni özellik Android cihazlarda “Sustur” düğmesini işaret ediyor. Bu düğme, sohbetten gelen mesaj sayısı 51’i geçerse görünür oluyor.

Aslında bu sayı birebir konuşmalar için oldukça yüksek. Hiç kimseye 50 mesaj boyunca katlanamayacağımız bir gerçek. Ancak bu sayı, grup konuşmaları için oldukça olası. Bu da özelliğin hedefinin grup sohbetleri olduğunu anlamamızı kolaylaştırıyor.

Bu özellik özellikle grup sohbetlerinde 50’nin üzerinde mesaj bildirimi geldiğinde bir buton olarak karşımıza çıkacak ve susturma imkanı tanıyacak. Bu da olmadık saatlerde art arda gelen mesajları susturmamızı ve görmememizi mümkün hale getirecek.

Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve şimdilik Android cihazlarda denendiğini belirtelim. Kullanıma alınıp alınmayacağını da önümüzdeki süreçte göreceğiz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.