Google Play Store en büyük ve en hareketli uygulama marketlerinden biri. Popüler uygulamalar arasında her zaman yerini koruyan aslar varsa da, listenin bir bölümü hemen her hafta değişiyor. En popüler Android uygulamaları bu bakımdan sıkça değişen, deneyecek yeni uygulamalar bulmanızı sağlayan bir kaynak.

İşte bu haftaki en popüler Android uygulamaları listemiz:

 

WhatsApp Messenger

en popüler android uygulamaları whatapp

Günümüzün belki de en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın burada yer almaması tuhaf olurdu sanırım. iOS listesinde olduğu gibi burada da üst sıralarda yer alıyor WhatsApp.

 

Facebook

en popüler android uygulamaları

Her ne kadar son zamanlarda skandallar peşini bırakmıyor, boykot kampanyalarına konu oluyorsa da, Facebook popülerliğini asla yitirmiyor. Yediden yetmişe herkesin kullandığı, ve yediden yetmişe hepimizin tüm bilgilerine sahip olan platform sarsılsa da yıkılmıyor. Büyük biraderi çok seviyoruz.

Instagram

en popüler android uygulamaları

Gününüzü küçük hikayelerle paylaşmak, fotoğraflarınızı yüklemek ve insanlarla bağlanmak için en revaçta platform hangisi dersek herkes “Instagram” der sanırım. Şimdi gelin, hep birlikte çılgınca öğle yemeklerimizi paylaşalım!

Turkcell Hesabım

en popüler android uygulamaları

Turkcell‘li Android kullanıcıları bu uygulamayı kullanarak hatlarıyla ilgili ayarları yapıp bilgilere ulaşabiliyorlar.

 

Messenger

en popüler android uygulamaları

Facebook’un mobil cihazlar için anlık mesajlaşma tecrübesi sunduğu Messenger uygulaması elbette çok popüler. Facebook arkadaşlarınızla cihazınızda mesajlaşmaya devam etmek için eminiz ki çoğunuz zaten kullanıyorsunuzdur.

PUBG MOBILE

en popüler android uygulamaları PUBG

PUBG (Player Unknown’s Battegrounds) her platformda popüler bir oyun. Tüm rakipleri safdışı ederek hayatta kalan son kişi ya da takım olmaya çalıştığımız oyunun mobil versiyonu da aynı başarıyı gösteriyor.

 

Okey

en popüler android uygulamaları okey

Türkiye’de her yaş ve gruptan insan arasında en bilinen, en yaygın oyunlardan biri okeydir dersek yanlış olmaz herhalde. Okey keyfi mobil cihazlarımıza da yansımış doğal olarak. Pek çok okey oyunu olmakla birlikte, bu oyun her zaman popülerliğini koruyan ve en üst sırada yer alan seçenek gibi görünüyor.

Snapchat

en popüler android uygulamaları

Anlık fotoğraf ve videolarla farklı bir mesajlaşma formatı sunan Snapchat, mobil cihazlarda en revaçta olan uygulamalardan. Bu bakımdan, en popüler Android uygulamaları arasında yer bulması da şaşırtıcı değil

 

The Green Alien Dance

en popüler android uygulamaları

Yeşil bir uzaylının ekranda anlamsızca dans ettiği uygulamanın popüler olması konusunu incelemeyi psikolog ve sosyologlara bırakıyorum. Ben yalnızca elçi olarak uygulamanın popüler olduğunu belirtip buralardan çekileyim…

Twitter

en popüler android uygulamalarıEn çok kullanılan, en büyük sosyal ağlar sıralamasında Facebook’a meydan okuyabilecek tek platform Twitter olsa gerek. Bu bağlamda, mobil uygulamasının en popüler Android uygulamaları arasında yer bulması da gayet doğal.

En Popüler Android Uygulamaları: Biraz Oyun, Epey Sosyal Medya

Her hafta olduğu gibi hepimizin ağırlıklı olarak kullandığı, hayatlarımızı avuçları içine almaya doğru giden sosyal platformlar en çok inidirilen ve kullanılan Android uygulamalarında başı çekiyor. Bu hafta en popüler Android uygulamaları arasına yalnızca iki oyun girebilmiş. PUBG masaüstü platformlarda olduğu gibi mobili de kasıp kavurmaya devam edecek gibi.

İlginizi çekecek en azından bir iki uygulama sunabildiğimizi umuyoruz. Bir sonraki popüler Android uygulamaları listemizde görüşmek üzere.