“Apple App Store: Popüler Uygulamalar” yaşamın çetin geçtiği bir ekosistem. Doğal ortamlarında sakin görünen uygulamaların bu sükuneti sizi yanıltabilir. Aslında her biri, hayatta kalabilmek için vahşi bir mücadele verirler. Kullanıcıların değişen tercihleri, uygulamaların popüler kalıp kalamayacağını belirler. Şimdi sizlerle birlikte, App Store çayırlarındaki bu kıyasıya mücadeleyi izleyeceğiz… İşte bu haftaki popüler iOS uygulamaları:

 

musical.ly

App Store: Popüler Uygulamalar

WhatsApp

Play Store: Popüler Uygulamalar Instagram

Instagram

Play Store: Popüler Uygulamalar Hafta 6

Helix Jump

Kwai - Video Social Network

Kwai – Video Social

popüler android uygulamaları

Facebook

Messenger

Messenger

Music Cloud - play mp3 offline

Müzik indir internetsiz dinle

Tobidi - Music Video Streamer

Tobidi – Music Video Streamer

Love Balls

Love Balls

 

App Store: Popüler Uygulamalar – Hem Tanıdık, Hem Yeni Yüzler

Android listesinden farklı olarak, iOS kullanıcıları bazı yeni uygulamalar denemişler. Bir diğer fark ise WhatsApp ile Instagram burada ikinci ve üçüncü sıraları almışken, Android listemizde daha gerilerde kalmışlar. Play Store listesinin ilk dördüne haftalardır yerleşmiş olan Love Balls ve Kwai, burada daha aşağılara düşmüş.

Müzik indir ve Tobidi listenin bu haftaki yeni yüzleri. Her iki uygulama da müzik dinleme amaçlı. iOS kullanıcıları müzik dinlemek için yeni alternatifler deniyor anlaşılan. Bunda Spotify’ın popülerliğinin azalması ya da iTunes’un kapatılacak olmasının payı olabilir mi merak ediyorum.

Helix Jump ve musical.ly ise tıpkı Android listemizdeki gibi ilk 4 uygulama arasındalar halen. Listelerde haftalardır birincilikte kalan musical.ly gerçekten de çok popüler.

Sizler bu hafta en çok hangi yeni uygulamaları denemekten keyif aldınız? Neden popüler olduğunu bir türlü anlayamadığınız bir uygulama var mı? Örneğin benimki Kwai diyebilirim…

Neyse, en azından artık listelerde Green Alien Dance gibi garabetler görmüyoruz :). Ehm, neyse, yine aksileştim mi ne… Ne diyorduk, evet iyi haftalar efendim.

Bir sonraki App Store popüler uygulamalar listemizde görüşmek üzere.